E+M

  •  24.3.2017
  •  

E+M Tanıtım Yazısı
e + m Holzprodukte

e + m Holzprodukte, 1899 yılında Mr Konrad Ehmann tarafından kurulmuştur.
e+m markası adı altında Turnery Ehmann tüm dünyada müşterileri için farklı uçlarda kalemler ve kalem kılıfları olarak 10.000’ den fazla model üretti ve Almanya'nın en büyük üreticisi haline geldi. 2. Dünya Savaşı sırasında üretim tamamen zarar gördü ve sadece birkaç model üretilebildi.

Savaş sonrası ihtiyaçlar nedeniyle, öncelikli olarak teknik ahşap talaşı üretildi.
1983 yılında kurucu ailenin dördüncü kuşak üyesi olan Mr Wolfram Mümmler ahşap yazı gereçleri üretimine tekrar başladı. Çeşitli eskiz kalemleri, ahşap kalemler, versatil kalemler ve ahşap aksesuarlar geliştirdi ve şu anki temel üretim hatlarından birini bulmuş oldu.
2003 yılında Mr Wolfram Mümmler firmanın tamamını alarak kurucusunun (Ehmann) ve kendisinin (Mümmler) soyisimlerinin baş harfleriyle firma adını e+m Holzprodukte olarak yeniden kurdu.
En büyük ilgisi klasik üretimin eski geleneklerini hayatta tutmak ve onları modern üretim sistemlerine çevirmektir.
Kuruluşundan 100 yılı aşkın zaman sonra e + m Holzprodukte tekrar ahşap yazı gereçleri üretiminde önde gelen üreticilerden biridir.
E + m Holzprodukte ahşapta özel ürünler sunmaktadır. Bu nedenle doğal kaynaklara ihtiyaç duyar : Ahşap.
Ürünlerinde 20'den fazla farklı ahşap kullanmaktadır. Ahşap türlerinin çoğu Avrupa'dan ve çok azı da yurtdışından gelir.
Esas olarak yerli ahşap türleri ile çalışmayı tercih etmektedir. Nuremberg'in güneydoğusundaki kendi ormanındaki kayın ağaçları, Pilsach bölgesindeki resmedilmeye değer Hasenloh kırsalı ya da Labersricht bölgesindeki Ottenberg ormanı bunlardan bazılarıdır.
e+m markası “sürdürülebilirlik!” sloganını esas almıştır. Sürdürülebilirlik en büyük önceliğidir. Kontrollü ormancılık sayesinde Almanya’ da ormanlarda kesilen ağaçların sayısı doğal yolla büyüyenlerin sayısından oldukça azdır. E+m markası da sunduğu 20’ den fazla ahşap çeşitliliğini kontrollü ormancılıkla sağlanan sürdürülebilirlik sayesinde sunmaktadır. FSC Sertifikasına sahip nadir firmalardan biridir.
Uzun süre tadını çıkarabileceğiniz yüksek kaliteli bir ahşap ürünler sunmak e+m Holzprodukte; bunu yapabilmek için, sahip olduğu ormanlarda kaliteyi sağlayan bir dizi üretim ve inceleme aşamasından geçerler. Örneğin, sadece düzgün kurumalarını sağlamak için iki yıla kadar depolanırlar. Maun ve zeytin ağacı yedi yıla kadar uzun süre kurur.
e+m Holzprodukte ürünleri için kullanılan ahşap türlerin kısa bir değerlendirmesini yapmak gerekirse. Armut, kiraz veya ceviz gibi çok sayıda yerli değerli ormanlara aittir.

e+m Holzprodukte kaliteli masif ahşap el yapımı yazım gereçleri ve masa aksesuarları Türkiye’ de sadece Panel Kırtasiye ve Markakalem’ de.

 

E+M ürünlerini görmek için tıklayınız.