Deri Kalem Kılıfları

Deri Kalem Çantası

Organizer Deri Cüzdan

Ahşap Yazı Kutusu

Ahşap Masa Aksesuarları

Defter

Pirinç Kırtasiye


Kategori


Galen Leather Deri Ürünleri

Galen Leather

“Dijitalleşen hayatınızı, analog araçlarla yavaşlatmak.” evet tamda mottosu bu markanın. Kırtasiye ve kalem dünyası için deri ürünler ve yazım aksesuarları üreten Galen, tesadüfler sonucu ortaya çıkan, hikayesi olan bir marka.

Galen 2012 yılında İstanbul'da Fikret Zeynep Perens tarafından, deri ürünler tasarlamak ve üretmek üzere kuruldu. Galen, Jeofizik Mühendisi olan, Fikret Zeynep’in en sevdiği doğal taşın adıdır ve ayrıca Bergama'da doğmuş olan ünlü filozof Claudius Galenus'un (bugünkü Bergama Türkiye - derinin ünlü şehri) adıdır.

Geçirdiği kronik bir hastalık sonucu uzun süre konuşamayacak olan Fikret Zeynep, internet üzerinden mail yoluyla iletişim kurarak yurtdışına deri ürünler satmaya başladı.Bu yolcululuk mütevazi bir hobi olarak başladı, küçük deri ürünler yapıldı. Sonraki zamanlarda işe kardeşi Yusuf dahil oldu.

Kırtasiye, dolmakalem, deri ve ahşap tutukunu olan Galen ekibi, bu tutkuyu gelişen bir işe dönüştürdüğü için çok şanslıydı. Deriden sonra, pirinç ve ahşap gibi tüm doğal malzemelerle çalışmaya başladı Galen. Bu doğal malzemelerin zamanla görkemli bir şekilde yaşlandıklarını, sadece yaşadıkça daha da güzelleşmelerini görmek müthişti.

Zaman içinde Kırtasiye ve kalem dünyasında sevilen bir marka olan Galen bugün tüm Dünya’da kullanılmaktadır.

Fikret Zeynep , 2019 yılının Temmuz ayında, arkasında pırlanta gibi iki miras bırakarak aramızdan ayrıldı. İlki Galen , diğeri ise oğlu Çağan Ali olacaktı.

Galen Leather markasına ait kalem çantası, kalemlik, organizer, cüzdan, defter, kalem kılıfı ve diğer aksesuarlarını markakalem.com'dan satın alabilirsiniz. Aradığınız en uygun fiyatlı Galen Leather markasının ürünlerini, modellerini, çeşitlerini markakalem.com'da bulabilirsiniz.