Ohto Kalem

OHTO Kalem Modelleri

OHTO'nun hikayesi, Maliye Bakanlığı çalışanlarından Nakata Touzaburo'nun banknotlarda kullanım için mükemmel olacağını düşündüğü özel bir mürekkep icat etmesi ile başladı. Bakanlık, 'iç çatışma' nedeniyle bu fikri reddettiğinde, bağımsız olmaya, mürekkeplerini daha iyi kullanabilmeye karar verdi.

1929 yılında kuruluşunu tamamlayan OHTO markası 1949 yılında Japonya'nın ilk tükenmez kalemini imal etmesiyle adını duyurmuş bir markadır. O zamandan beri kalem teknolojisinin ön saflarında yer aldı.

Tükenmez kalemler son derece popüler olmasına ve kolaylıklarından dolayı çok sevilmelerine rağmen, dolma kalem ile yazma hissini vermedi. Bir dolma kalemin pürüzsüzlüğüne yaklaşmak için, OHTO sıvı mürekkep kullanılan tükenmez kalem yapmanın bir yolunu geliştirdi. OHTO 1964 yılında dünyanın ilk rollerball kalemini üretti.

Yenilikçilik ve özgünlüğe sahip bir marka olan OHTO şimdi tüm ihtişamıyla Türkiye’nin en büyük kalem mağazası markakalem.com’da.

OHTO Horizon, OHTO Wooden, OHTO Promecha, OHTO Maruto, OHTO Conception ve daha birçok çeşidini sayfamızda bulabilirsiniz.

Ohto markalı ürünler en ucuz fiyatlar ve geniş ürün yelpazesi ile markakalem.com'da. OHTO roller kalem, OHTO tükenmez kalem, OHTO versatil kalem ve daha birçok çeşit ürünü markakalem.com'dan satın alabilirsiniz.

Aradığınız en uygun fiyatlı OHTO marka kalemleri markakalem.com'da bulabilirsiniz.