HTML İçerik

Penfest 2018


Nedir

Türkiye’de ve hatta dünyada ilk defa prestij kalem markalarını ve tutkunlarını bir araya getiren bir etkinlik gerçekleşti.

Markakalem.com tarafından hayata geçirilen bu proje sayesinde markalar tüketicilerle buluşup hem kalem tanıtımları yapıldı hem de satış yapılabildi.

Kısaca bu etkinlik 2 günlük dev bir kalem mağazası olarak hizmet verdi.

Oyuncak

Oyuncak

Programda Kimler Vardı?

Penfest 2018 Prestijli Kalem festivali 2 Kasım Cuma günü sayın Prof. Dr. Nabi Avcı (Milli Eğitim ve Kültür Eski Bakanı) ve Türk Edebiyatının önemli isimlerinden sayın Yazar Eleştirmen Doğan Hızlan'ın kurdele kesimi ile başladı.

Daha sonra Türk Edebiyatının ünlü kalemleri sayın Buket Uzuner ve Feridun Andaç ile kalem üzerine keyifli bir söyleşi yapıldı.

Etkinliğimizin sunuculuğunu türk televizyonlarının sevilen ismi sayın Metin Uca tarafından yapıldı. Etkinlik süresi boyunca yarışmalarla değerli davetlilerimize hediyeler takdim edildi. Yarışma da renkli anlar yaşandı.

Parker marka kurucusu George Safford Parker'ın torunu Geoffrey Parker ile Özel Söyleşi yapıldı.

Yazı Tükanı Kaligrafi Atölyesi özel gösterisi ile konukseverlerin ilgi odağı oldu. Davetlilerimize bu özel günü hatırlatacak özel çalışmalar takdim ettiler.

Sayın Koray Şerbetçi ve Prof. Dr. Muhittin Şimşek kalemin tarihi hakkında ilginç bilgiler verdiler.

Çizim ve Kalem üzerine Ali Çağan Uzman;
Kalem ve Diplomasi üzerine Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan bir söyleşi gerçekleştirdi.

 
 

Tüm Konukseverlerimize Teşekkür Ederiz

Dünyada ilk kez düzenlenen prestij kalem festivali Penfest’te bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederiz. Markakalem.com tarafından düzenlenen; prestij kalem üreticileri, koleksiyonerleri, sanatçıları ve kalemseverleri bir araya getiren böylesine önemli bir festivalde yanımızda olmanız bize güç verdi. Festivalin önümüzdeki yıllarda da devam etmesi adına hep birlikte büyük bir adım attığımıza inanıyoruz. Festivalimizin açılışını yapan eski Kültür ve Turizm Bakanımız Prof. Dr. Nabi Avcı’nın da dediği gibi, kaligrafi sanatında dünyaya örnek olan İstanbul, bu festivali hak ediyordu. Bunun bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Daha nicelerinde birlikte olmak dileğiyle…

Markakalem.com Kurucusu

Faruk Atalar

Oyuncak