Twsbi

  •  17.3.2017
  •  

TWSBI
TWSBI kalemlerde yeni bir isim olabilir, ancak şirketin 40 yılı aşkın üretim öyküsü vardır; bunlara diğer markalar için üst düzey kalemler de dahildir.
Tayvan’ da birçok farklı global marka için OEM fason üretici olarak 40 yıl geçtikten sonra Ta Shin Precision, kendi markası altında satış yapmaya karar verdi ve böylece TWSBI doğdu.

TaShin Precision plastik ve metal imalatında 40 yıllık tecrübeye sahiptir. Ürettiği ürün çeşitliliği oyuncak lego parçalarından yazım gereçlerine kadar uzanır. Bu değerli tecrübe ve bilgi, TWSBI' nin her ürünü sunabileceğinin göstergesidir.
TWSBI' nin adı, "Üç Kültür Salonu" ya da Çince "San Wen Tong" anlamına gelir. "Wen" karakteri dil ve kültür demektir. "San Wen Tong" ifadesi aynı zamanda İmparator Qianlong' un Çin Kaligrafisinin üç şaheserinin anısına yaptığı Üç Nadir Hazinenin Salonu' nu işaret eder. "San Wen Tong" ifadesinin baş harfleri ters çevrildi ve böylece "TWS" haline döndü. "Bi" son harfleri, "yazı aletleri" anlamında harfi harfine eklenmiştir. Böylece iki bölüm birleştirilerek TWSBI oluşturulmuştur. Okunuşu İngilizce “Twiz-bee” kelimesi gibidir.

Bu değerli tecrübe ve bilgi birikimi ve sanat ve edebiyat romantizmini ilham ve yeniden ele geçirme misyonuyla TWSBI, yüksek kaliteli, hassas yazma araçları üretir.
Twsbi firmasının en beğenilen ve önemli özellikleri ürünlerini müşterilerin istek, öneri ve ihtiyaçlarına göre tasarlamasıdır. Bu doğrultuda samimi ve özel müşteri hizmetleri sağlamayı hedefler.
Ürün çeşitliliği dolma ve kurşun kalem tutkunlarını hedef alır. Bunlar günümüzde nadiren görünen yenilikçi dolum sistemi olan dolma kalem çeşitleri ve bilgisayar-destekli tasarımların artışıyla neredeyse soyu tükenmiş olan tamamen metal olarak tasarlanmış kurşun kalem çeşitleridir. Birçok modeldeki kristal berraklığındaki ya da renkli şeffaf gövde sayesinde kalemin iç mekanizmasını gözlemlenebilmektedir. 
TWSBI en çok dolma kalemleriyle bilinmektedir. Birçok yeni kalem üreticisinin aksine TWSBI kendi kalem çeşitlerini üretmeye başladığında (yıllarca diğer lüks kalem üreticilerinin adına üretim yaptıktan sonra) kalem tutkunlarını yakından takip etti. Basit kartuş-dolumlu kalemler yapmak yerine, yıllarca bunun eksikliğini çeken dolma kalem tutkunları için kaliteli piston-dolumlu ve vakum-dolumlu mekanizması olan dolma kalemler ürettiler.
TWSBI Precision versatil ve tükenmez kalem çeşitleri mühendisler için yine mühendisler tarafından üretilmiştir – ya da en azından sağlam-mühendislik üretimi aletler için bir tat sahibi olanlar için üretilmiştir. Bu modellerde çok az plastik bulunmaktadır – hemen hemen tamamında tüm bileşenleri metaldir ve uzun ömürlü olarak yapılmıştır.
Versatil kalem tutkunları için TWSBI tükenmez kalemlerle eşleşen güzel metalden üretilmiş altıgen gövde versatil kalem çeşitleri üretimi de yapmaktadır.
TWSBI Mürekkep şişeleri, standart uluslararası dönüştürücüleri doldurmayı kolaylaştırmanın yanı sıra piston ve vakum dolumlu kalemlerini doldurmayı da kolaylaştırır. Ayrıca TWSBI mürekkep şişeleri masa aksesuarı olarak da harika görünmektedir.
TWSBI defterler, dolma kalem kullanımına uyumlu yüksek kaliteli kağıt seçilerek düz ciltli üretilmiştir.

TWSBI dolma kalemler normalde çok daha pahalı dolma kalemler için ayrılabilecek gelişmiş dolum mekanizmaları sunan, yüksek kalitesi ve uygun fiyatı açısından sevilir. TWSBI ECO (“Ekonomik” kısaltması), TWSBI Diamond 580 ile aynı yüksek kaliteli ve yüksek kapasiteli piston doldurucuyu daha da düşük bir fiyatla sunar. Şık, şeffaf bir gövde ve kalemin arkasına güvenli bir şekilde yerleştirilebilen altıgen vidalı bir kapağı bulunur. Piston dolum mekanizması, kolay bir işleyişe sahiptir; sadece gövdenin altındaki düğme saat yönünün aksine çevrilerek piston gevşetilir, kalemin ucu mürekkebe batırılıp mürekkep doğrudan kaleme çekilir ve ardından gövdenin ucundaki düğme saat yönüne doğru geri vidalanarak piston tekrar yerine sıkıştırılır. Böylelikle kartuş ya da dönüştürücüye (converter) gerek kalmadan mürekkep doğrudan kaleme çekilmiş olur. Kalemin içi mürekkep doluyken pistonu hareket ettirmek mürekkebin dışa sızmasına sebep olabileceği için dikkat gerektirir.
Dolma kalem kullanımının geleneksel tecrübesini teşvik etme felsefesini taşıyan TWSBI kalemlerini tamamen self-servis olacak şekilde tasarladı. Evde bakım yapmak için bir anahtar ve küçük bir şişe yağ ile gönderilmektedir. Kalem sadece şişe mürekkeple kullanılır, mürekkep ve şişesi kalemlerle birlikte gelmemektedir.

Ürünlere Git