İçerik Detay

JHerbin Dolma Kalem Mürekkebi

  •  31.01.2017
  •  

J.Herbin dünyadaki en eski dolma kalem mürekkebi markasıdır.
J.Herbin dolma kalem mürekkepleri 33 farklı canlı renge sahiptir. Bunlar; Rouge Hematite, Bleu Ocean, Stormy Grey, Gris Nuage, Perle Noire, Bleu Azur, Bleu Pervenche, Bleu Myosotis, Eclat De Saphir, Bleu Nuit, Rouge Caroubier, Rouge Bourgogne, Vert Pre, Diabolo Menthe, Vert Olive, Lierre Sauvage, Vert Reseda, Vert Empire, Ambre De Birmanie, Lie De The, Cacao Du Bresil, Café Des Iles, Terre De Feu, Poussiere De Lune, Bouton D'Or, Orange Indien, Rouille D'Ancre, Rose Tendresse, Bouquet D'Antan, Rose Cyclamen, Rouge Opera, Violette Pensee, Larme De Cassis.
J.Herbin doma kalem mürekkeplerinde doğal boyalar kullanılır. Su bazlıdır ve toksik madde içermez. Akışkan ve hızlı kuruyan bir yapıya sahiptir. Bu doğal bileşim, mürekkeplerin çok nötr pH'ında yansıtılır. 30 ml / 1 oz ölçüsündeki her bir mürekkep şişesi zarifçe etiketlenmiştir ve hepsinde bir kalem yeri vardır. "D şişe mürekkepleri" olarak bilinirler. Buradaki "D", eski Fransız ölçü birimi olan "la Demi Courtine" anlamına gelir.
J.Herbin Universal snap-in kartuşları 6’ lı metal şık kutularında özenle paketlenmiştir. Waterman, Sheaffer, Parker, Lamy, A.T. Cross, Pilot/Namiki, Sailor, Platinum, Aurora, Fultz ve Nakaya haricindeki bütün dolma kalem markalarıyla uyumludur.
M. Herbin “The Jewel of Inks” serisini Rue des Fosses Saint-Germain in Paris’ teki mağazasında 1700 yılında tasarladı.
Violette Pensee 19. ve 20. yüzyılda öğrencilerin standart mürekkebiydi.
Poussiere De Lune, çoğunlukla İngilice adı olan Moon Dust (Ay Tozu) adıyla anılır.
Renklerinin arasında en favori renkler Perle Noire, Eclat De Saphir, Bleu Nuit, Rouge Caroubier, Lierre Sauvage, Vert Empire, Lie De The, Poussiere De Lune, and Violette Pensee’ dir.
1670 Mürekkep Koleksiyonu şu anda Rouge Hematit, Bleu Ocean ve Stormy Grey renklerini içermektedir.
J. Herbin çeşitli kokulu dolma mürekkepleri üretir: lavanta kokusu ile mavi, elma ile yeşil, turuncu ile kehribar, gül ile kırmızı ve mor ile menekşe.
J. Herbin's India Ink - Hint Mürekkebi ("Çin Mürekkebi" de denir.) ilk kez 1829'da üretildi. Malzemelerinin içeriği Hindistan'ın Punjab bölgesinden geldi.
J. Herbin mühür waxları ilk defa 1670 yılında üretilmiştir. XIV. Kral Louis (The Sun King) resmi belgelerini mumla mühürlemek için ve sonraki yüzyılda kraliyet sarayı tarafından da kullanılmıştır.
Mühür waxları; "Resmi" veya Geleneksel Wax, Yumuşak Wax, Parfümlü Yumuşak Wax, Sedefli Yumuşak Wax, Wicks'li Kings Wax ve tutkal tabancaları için Modern Wax'ı içerir.
J. Herbin resmi ya da geleneksel waxları;  Altın, Gümüş, Bakır, Gri, Siyah, Açık Mavi, Gece Mavisi, Crimson Kırmızı, Koyu Yeşil, Sarı, Kahverengi, Meşe, Fildişi, Gül ve Mor renklerindedir.
J. Herbin yumuşak waxları, Altın, Gümüş, Bakır, Gece Mavisi, Kırmızı, Burgonya Kırmızısı, Orman Yeşili, Fildişi, Gül, Parme, Mavi, Turuncu ve Yeşil renklerinde mevcuttur.
J. Herbin Kings 'Wax;  Altın, Gümüş, Bakır, Gece Mavisi, Kırmızı, Burgonya Kırmızısı, Orman Yeşili renklerinde mevcuttur.
J. Herbin Modern Tutkal Yapışkan Wax;  Beyaz, Altın, Gümüş, Siyah, Açık Mavi, Koyu Mavi, Kırmızı, Burgonya Kırmızısı, Koyu Yeşil, Kiraz, Bebek Mavisi, Açık Yeşil, Fildişi, Turuncu, Bebek Pembesi, Gülkurusu ve Lila renklerinde mevcuttur.
Mühür vaksının birçok kullanımı vardır: parfüm veya şarap şişelerine son rötuşlar; Harf ve belgeleri mühürlemek; Karışık medya sanatları ve dekoratif bezemeler.

Ürünlere Git