Ystudio Kalem

Ystudio Modelleri

YStudio tüm doğal malzemelerden yazı gereçleri ve aksesuarla geliştiren 2012 yılında Tayvan'da kurulan bir tasarım stüdyosudur. Ystudio ürünleri bir ömür boyu dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Her ürünü, çarpıcı estetik ve son derece gelişmiş işlevsellik ile stil ve pratikliğin mükemmel bir dengesidir. Doğal işlenmemiş ahşap, pirinç ve bakır malzemelerle karakteristik ve zamanla hiçbir iki öğenin aynı olmamasını sağlayan benzersiz patinalar geliştirmektedir.

Ystudio'nun yarattığı tasarımlar yalnızca nesnenin kendisi değil, aynı zamanda yarattıkları nesnenin arkasındaki gerçek anlamdır. Ystudio, her nesnenin daha derin bir anlam içerdiğine inanır, Lamba sıcaklık ve umut demektir. Kalem, duygular ve değer vermek demektir. Ystudio, tasarımda sadeliğin değerinin çok önemli olduğuna inanmaktadır.

Ystudio tasarım ürünleri Tayvan halkının yaşam tarzından ilhamla, insanların günlük yaşamlarında kullanmalarına, güzelliklerini hissetmelerine ve hayal güçlerini geliştirmelerine olanak tanıyan ürünler olma umuduyla tasarlanmaktadır. Söze ve malzemeye duyduğumuz sevgiyle YSTUDIO ürünleri aracılığıyla herkesin eline bir kalem alıp sevdiklerine kalplerinden yazarken satır aralarında dokunaklı duyguları, sevgiyi ve huzuru bulmalarına inanmaktadır.

YSTUDIO kendini kelimelerin, yazıların ve kırtasiye malzemelerinin güzelliğini paylaşmaya adamıştır. Bu bağlamda yavaş yavaş dünyaca ünlü bir marka haline gelmeye başlamıştır, ürünleri Paris, Milano, Londra, Kopenhag, New York, Tokyo, Şanghay, Hong Kong, Bangkok, Lagos, Tel Aviv ve daha birçok ülke ve şehirde bulunabilmektedir.

Bu özverili çalışmalarının karşılığı olarak bazı tasarımları dünya çapında ödüllere layık görülmüştür. Bunlar;

  • Classic - Rollerball Pen, Classic-Mechanical Pencil / Cultural & Creative Award 2016, Creative Expo Taiwan
  • Brassing - Portable Fountain Pen / Golden Pin Design Award 2017
  • Best Creative Brand 2017, La Vie Creative Awards
  • Brassing - Portable Fountain Pen / Cultural & Creative Award 2017, Creative Expo Taiwan
  • Brassing - Portable Ballpoint Pen / Best Design of The Year 2018, Shopping Design Award
  • Brassing - Portable Fountain Pen / Design For Asia Awards 2018, DFA
  • YAKIHAKU Pen / Golden Pin Design Award 2019